Теплі кредити


Програма «теплих кредитів», на яку чекають тисячі сімей та ОСББ, щоб впровадити енергоефективні заходи, вже стартує у цьому році.
Для цього Мінекоенерго затверджено відповідний паспорт бюджетної програми, а Держенергоефективності розпочато процедуру укладання договорів із державними банками.
«Крок за кроком долаємо усі бюрократичні процедури, щоб врешті-решт українські родини одержали необхідну допомогу від держави на енергоефективні заходи», - прокоментував Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України.
Як і в попередні роки, у рамках програми українські родини зможуть отримати від держави фінансову допомогу у вигляді відшкодування:
20% суми кредиту – на встановлення твердопаливних котлів (35% - для субсидіантів);
35% - на енергоефективні заходи у приватних будинках;
від 40% до 70% - для ОСББ.
Також у цьому році учасники програми можуть одержати подвійну та навіть потрійну компенсацію: не лише з державного, а й з місцевого бюджетів. Для цього спільно із Агентством розроблено та вже працюють 128 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів» (http://saee.gov.ua/sites/default/files/Municipal_programs_30_03_20.xls). Загальна сума їхнього фінансування у ц.р. сягає майже 150 млн гривень.
Скориставшись такими програмами та впровадивши енергоефективні заходи, родини зможуть заощаджувати в середньому від 30% до 50% на комунальних послугах.
У цьому вже переконалися близько 750 тис. родин, які залучали «теплі кредити» у 2014-2019 роках. Загалом, за 5 років усі учасники інвестували в енергоефективність власного житла близько 8,3 млрд грн та отримали близько 3 млрд грн відшкодування від держави.
Деталі - 050 950 40 77
Тож, долучайтеся до енергоефективності, утеплюйте оселі та заощаджуйте на комунальних рахунках!
Щодо старту кредитування у банках - слідкуйте за нашими новинами.